7 věcí, které narcisty vyděsí k smrti

 •  108 views

By

Bojí se narcisté vůbec něčeho? Dobrá otázka. Vsaďte se však, že ano. Existuje několik věcí, kterých se bojí jak čert kříže, přestože žádný takový výmysl z produkce náboženského tmářství ve skutečnosti neexistuje. Je to jen samotná podstata nevědomosti, která umí být zákeřná, krutá a výsměšná.

Egoističtí narcisté tak ztělesňují jednu z mnoha tváří temných kosmických sil označovaných jako Satan, což je myšlenkový koncept, který nabývá svého významu v našem systému víry, čím více jeho existenci věříme. Narcisté nemusí být nutně satanisté, ale vzhledem k aspektům jejich osobnosti, která na prvním místě vzývá vlastní sobectví, jakoby jimi byli. Zde je 7 věcí, které jejich jinak neochvějné sebevědomí může kriticky narušit.

1. Opuštění a odmítnutí

Narcisté nemohou přežít opuštění a odmítnutí. Pokud jim to hrozí, okamžitě upadají do záchvatu vzteku a potrestají kohokoliv, aby se tak nestalo. Pokud se Vám to podaří, tím drsnější útok Vás čeká.

Odmítnutí narcistů znamená, že odmítáte jejich falešné já, které tak pečlivě postavili, aby na Vás zapůsobili. Odmítnutí jejich falešného já popírá celou jejich existenci, protože falešné a nemocné já nemůže samo o sobě přežít.

Je zcela závislé na potvrzování a pozornosti ostatních, na nichž se živí jako upír. Když odmítáte narcisty, jsou nuceni čelit své vlastní prázdnotě. Nic je nevyděsí jako tento neúprosný fakt. Budou bojovat do posledního dechu, aby se tomu vyhnuli, i když to zároveň znamená, že Vás musí nemilosrdně zničit, což je dalším důkazem, že jim nejde o Vás, ale jen a jen o ně samotné.

2. Humor

Narcisté nemají smysl pro humor. Ale opravdu žádný. Mohou se smíchy potrhat, když spadnete a zlomíte si ruku. Mohou se posmívat neštěstí jiného, protože nemají téměř žádnou empatii, obzvláště když strůjcem neštěstí jsou oni sami. Ale to je tak asi vše. Trpí absolutní neschopností dělat si legraci sami ze sebe. Tím hůř, když si někdo dělá legraci z nich.

Pokud si nyní říkáte, jak jsou ubozí, nejsou. Oni prostě takoví jsou, protože je společnost, rodina či dokonce duchovní původ k tomu předurčil. Oni nemají šanci a tudíž ani nechtějí s tím nic nedělat, protože necítí k tomu žádnou potřebu. Na rozdíl od vyspělých jedinců, kteří jsou emotivně NEZÚČASTNĚNÍ, oni jsou emotivně CHLADNÍ a vážní, protože jejich falešné já, tedy ego v egu, nikoliv ego samotné, nesnese smích na vlastní účet, protože takový humor jejich vážnost existencionálně narušuje.

3. Nerespektování

Nikdo nechce být terčem pohrdání nebo neúcty, ale narcista je tím doslova posedlý. On či ona se neustále strachuje, zda k tomu nedochází, a představuje si osobní útoky za jakékoliv situace, i když nejsou vůbec reálné.

Opět je svrbí jejich falešné já, které se musí permanentně udržovat v naprostém pocitu sebedůležitosti, kterou si nikdo nesmí za žádných okolností dovolit sebemenším způsobem ohrozit. Je navýsost Vaší povinností jej jako balónek nafukovat jedinečným plynem vytvořeným z jejich vlastní domýšlivosti a nadutosti, jinak by splaskl za doprovodu pověstného komického zvuku, neklamně indikujícího jejich naprostou, neúprosnou prázdnotu.

Když nebudete foukat, už budete mít jedno velké minus. A když si dokonce dovolíte je nerespektovat a ještě navíc píchnout špendlíkem, mají dojem, že musí umřít. Aby k tomu nedošlo, narcista či narcistka používají arzenál technik s cílem něco tak hrozného odvrátit: provokace, vztek, lži, projekce, popírání, fabulování a falešná náklonnost. Všechno za každou cenu, i když se tím ještě více odhalují, a jen pro to, aby svůj balónek udrželi nafouknutý alespoň pro malou část svých nevědomých přívrženců. Pokud Vám to náhodou připomíná jednoho u jisté části obyvatelstva „populárního“ politika, nejste na omylu. Ano, je to on, chorý narcista jeden.

4. Ignorace

Katastrofa. Ignorovat narcisty znamená, že jim nedáváte vůbec žádné střelivo, takže bez něj umírá velmi pomalou a bolestnou smrtí. Nebo věří, že se tak stane. To je důvodem, proč mnozí narcisté milují nenávist vůči své osobě, protože z takové negativní pozornosti se dá poměrně slušně prosperovat, protože poskytuje potvrzení jejich existence. Ne nadarmo se říká, negativní reklama je nejlepší reklamou.

Jenže naprostá ignorace je vysává do podoby zcvrklého jablka, jehož vnitřní trpkost a kyselost tak nabývá ještě znatelnějších chuťových obrysů. Když ignorujete narcistu, je to pro ně stejně děsivé, jako byste jej zabili. Už nejsou přesvědčeni, že mohou existovat bez vaší pozornosti. Proto budou činit cokoliv, aby Vaši pozornost opět upoutali. Pokud se necháte vyprovokovat, dostali Vás. Pokud nikoliv, dostanete naopak definitivně Vy je. Konec, šmytec, rozpadnou se na prach. Pozor na přemíru soucitu, na to by Vás mohli opět dostat. Pro vzestup vědomí po zvládnutí všech lekcí z učení se soucitu je nutno najít rovnováhu mezi soucitem a moudrostí. Jinak nepostoupíte.

Zdroj: energiezivota.com

Tags:
 

Podpoř Kontroverzně!

Pokud se Ti líbí naše články, dej Like!