By

Americké námořnictvo spustilo na vodu první eskadru UUVRON 1  „bezpilotních“ ponorek. Jejich úkolem je  podpora povrchových válečných lodí a ponorek, zejména průzkum, ochrana, minování a odminování a testy nových technologií.

Ještě před tím byla skupina podvodních dronů součástí ponorkové sestavy DEVRON (Submarine Development Squadron) 5, která byla přidělena na ponorkovou základnu USS Kitsep ve Washingtonu.

V rámci skupiny DEVRON 5 existovala skupina podvodních dronů. Americká armáda je přesvědčena, že bojeschopné „bezpilotní“ ponorky se objeví v roce 2020.

V rámci „třetí kompenzační strategie“, které využívají nové technologie a metody řízení s cílem dosáhnout výhody nad nepřítelem, do rozvoje podvodních dronů Pentagon plánuje investovat 600 milionů dolarů.

 

15.prosince 2016 námořnictvo Čínské lidové republiky zachytilo americký podvodní dron. Námořnictvo zpozorovalo jak je dron spouštěn z pomocné lodi USNS BOWDITCH s přístroji k plnění úkolů v Jihočínském moři nedaleko filipínského přístavu u ostrova Luzon.

Čínské námořnictvo 20. prosince 2016 vrátilo podvodní dron Američanům.

 
Tags:
 

Podpoř Kontroverzně!

Pokud se Ti líbí naše články, dej Like!