By

<< VIDEO >> Ve Lvově 7. října aktivisté zrušili koncert ukrajinskému zpěvákovi Sergej Babkinovi, ex-členu ukrajinské skupiny 5nizza (Pátek) kvůli jeho vystoupení v Rusku a okupovaném Krymu.

Demonstranti zablokovali vstup do klubu „Malevich“, kde se měl konat koncert a nikomu tam nepovolili vstoupit.

Ani ochráncům pořádku, policii, se nepodařilo vchod odblokovat.

Sergej Babkin se snažil vyjednávat s aktivisty, ale to také nevedlo k ničemu, protože umělec nedal jasnou odpověď na požadavek demonstrantů uznat Rusko jako agresivní zemi.

Později organizátoři Babkinova koncertu ve Lvově oficiálně oznámili, že jeho vystoupení bylo zrušeno. Každému, kdo zakoupil vstupenky na koncert, slíbili vrátit peníze již 9. října.

Hudebník nahrál pro své fanoušky videozáznam, který umístil na svůj Instagram.

„Jsem vlastenec, miluji svou zemi. Starám se  o svou zemi a o její lidi. Ti, kteří mě znají, vědí, že se distancuji od politiky.  Vědí, že mluvím z jeviště, říkám vše svými písněmi. Je škoda, že ti lidé, kteří mi zakazují koncertovat, si myslí, že jsou lepší než vy, mí obdivovatelé. Oni to nazývají  „svobodou“, ale nedopřejí tuto svobodu jiným, “ řekl hudebník.

5’nizza (česky pátek) je akustická rusky zpívající skupina založená roku 1998 v Charkově na Ukrajině, v roce 2007 se rozpadla, ale v roce 2015 částečně obnovila činnost. Založena byla dvěma přáteli: Serhijem Babkinem (kytara) a Andrijem „Sunem“ Zaporožcem (zpěv).

I bez podpory velkých nahrávacích společností se skupina stala kultovní v mnoha zemích střední a východní Evropy, zejména na Ukrajině, v Rusku, Polsku a Německu.

Tags:
 

Podpoř Kontroverzně!

Pokud se Ti líbí naše články, dej Like!