By

Spojené státy jsou znepokojeny novými křídlatými střelami, který byly vyvinut v Rusku, uvedla šéfka severního velitelství amerických ozbrojených sil, generál Lori J. Robinsononová během slyšení v Senátu.

Text jejího projevu je k dispozici na internetových stránkách Výboru pro ozbrojené síly.

„S přístupem k plné sadě nosičů zbraní do cíle a zbraňových systémů schopných zasáhnout celé Spojené státy a Kanadu, zůstává Rusko jedinou existenční hrozbou pro vzdušný prostor našich dvou zemí,“ uvádí se v textu. Poukázala, že si Rusko úspěšně tyto systémy vzkoušelo v Sýrii jak z lodí, tak ponorek.

Robinsonová poznamenala, že ruská armáda provádí vojenské cvičení, během nichž „řeší konflikt s americkými vojsky“Rovněž poukázala na to, že Rusko nadále modernizuje strategické bombardéry a ponorky. Podle generála může modernizovaná flotila ohrožovat Spojené státy ještě řadu let.

„Rusko vyvinulo novou řízenou střelu schopnou zasáhnout cíle na mnohem větší vzdálenosti, než jsme si dříve mysleli,“ řekla Robinsonová, a poznamenala, že tyto systémy znamenají pro Severní Ameriku „rostoucí hrozbu“.

Nedávno bylo oznámeno, že administrativa Donalda Trumpa se chystá utratit na protiruský odstrašující programu v Evropě více než 6,3 miliardy dolarů.

Tags:
 

Podpoř Kontroverzně!

Pokud se Ti líbí naše články, dej Like!