By

Naše redakce obdržela opakovaná upozornění na možné podivné praktiky uvnitř sociální demokracie. Dlouholetá členka sociální demokracie nám svěřila, jak se uvnitř partaje „přiživují“ asistenti poslanců. Konkrétně jde o asistentku Sylvu Čížkovou, která svým měsíčním platem údajně převyšuje leckteré zaměstnance sociálních demokratů.

„Asistentka Sylva Čížková vyniká neskutečnými příjmy, v minulém období byla asistentkou bezmála deseti poslanců a poslankyň s příjmy rovnajícími se, ale nejspíš převyšujícími příjmy poslanců. Asi se snažila nedostatečně, ani jedna z jejích oveček se následně ve volbách nedostala do Sněmovny. Přitom o platu 60 až 80 tisíc, který pobírala, o tom si mohly ženský na Liďáku a aparátu strany nechat jenom zdát. Asistentka Čížková ovšem nevynechala jediný večírek nebo oslavu, jen aby si pohlídala své příjmy, bohužel do poslaneckých hospod nemají normální členové a zaměstnanci přístup. Ti musí za 20 a méně tisíc makat, pod bičem Starce, Metelcové a Kuciána,“ řekla nám členka ČSSD.

Po volbách to netrvalo dlouhou dobu a Sylva Čížková si našla dva nové poslance, kterým dělá asistentku, konkrétně jde o exprimátora Romana Onderku a Tomáše Hanzela. Obou dvou jsme se samozřejmě zeptali, z jakého důvodu si vybrali jako svoji asistentku právě Sylvu Čížkovou.

„Paní Sylva Čížková má v působnosti veškeré problematiky v Poslanecké sněmovně, včetně organizačních, komunikačních a administrativních věcí, které se dotýkají i institucí mimo PSP ČR. Výběr paní Čížkové jsem uskutečnil s ohledem na její dlouholetou praxi v PSP ČR,“ řekl ParlamentnímListům.cz Roman Onderka. Tomáš Hanzel se vyjádřil velmi stručně. „Doporučení jsem dostal od kolegů z Prahy a sdílím paní asistentku s panem poslancem Onderkou,“ sdělil nám Hanzel. Žádnou kritiku na adresu neznámé, byť sněmovnou otrkané asistentky nepřidali.

Náš zdroj ano. A opakovaně.

Noční prostor u Poslanecké sněmovny. Komu vůz patří, nesmíme vědět, čí sněmovní kartička (evidenční číslo 8/035) mu umožňuje parkovat, také ne.

„Zarážející je, že paní Čížková běžně nocuje v kanceláři ve Sněmovně a parkuje své soukromé vozidlo v zóně vyhrazené pro poslance a návštěvy Poslanecké sněmovny. Pikantní je, že parkovací kartička, která je určena výhradně poslanci a je spojená s předložením poslaneckého průkazu, patří pravděpodobně pražskému poslanci a náměstkovi pro dopravu v Praze Dolínkovi. Zajímavé je, že Dolínkovi dělá přitom asistentku Marie Richterová, bývalá pravá ruka Marksové na MPSV. Paní Čížková tak zneužívá svou známost s kancléřem Morávkem, (Hamáček se spojil se zkompromitovanou, ale kvalitně intrikánskou pražskou ČSSD), který byl ještě před volbami dosazen ČSSD a Hamáčkem,“ uvádí náš zdroj, jehož identitu zachováme utajenou.

Informace, jež jsme obdrželi spolu s fotografiemi údajného vozidla asistentky, které skutečně parkuje na vyhrazeném stání, jsme se samozřejmě snažili ověřit na tiskovém oddělení Poslanecké sněmovny. Zajímalo nás, komu zaparkované auto patří a na koho je registrována parkovací karta, kterou má vůz za oknem.

„Informace o automobilech poslanců ani o parkovacích kartách nesdělujeme,“ řekla nám Martina Lustigová z tiskového oddělení. „Mohu Vám potvrdit, že karta patří konkrétnímu poslanci. Pokud jde o auto, majitele neznám,“ dodala později.

Také k tomu se náš dobře obeznámený zdroj vyjádřil.

„Paní Čížková zneužívá poslaneckou kartu, která jí vůbec nepřísluší, ledaže by zrovna o půlnoci čekala na pana poslance Dolínka, aby jej odvezla. Což je nesmysl. Paní Čížková je takto běžně ubytovaná a zaparkovaná na Malostranském náměstí. Zvláště v době zasedání Sněmovny. Minimálně od doby, kdy je Morávek kancléř. Taky není bez zajímavosti, že byla asistentkou nechvalně známého poslance Adámka, který je spojen s podezřením na mrtvé duše, taky spolupracuje s dalším manipulátorem, Klímou z pražské ČSSD. Přitom není vůbec jasné, kam jako údajná členka ČSSD patří a kdo za ni platí členské příspěvky,“ zpochybňuje osobu Čížkové náš zdroj.

Sylvu Čížkovou jsme se snažili kontaktovat s otázkami, zda je vůz její, zda má parkovací kartu od Petra Dolínka a z jakého důvodu parkuje auto před Sněmovnou i v noci, ale bohužel jsme se odpovědí ani po několika dnech nedočkali.

(JRu, parlamentnilisty.cz)

 

Podpoř Kontroverzně!

Pokud se Ti líbí naše články, dej Like!